20. ročník krosového běžeckého závodu

25. 8. 2024, Slopné u Luhačovic

TRAŤ PODROBNĚ

Start závodu se nenachází na hřišti jak je tomu v případě startu dětských a mládežnických kategorií, ale je situován asi 100m od hřiště na asfaltovou cestu pod kostel z důvodu dostatečného prostoru pro celou startující skupinu běžců.

Po startu je krátká rovinka, která plynule přechází ve stoupání. Stoupání je dlouhé asi 1500m, celé po asfaltové cestě. Následuje mírnější stoupání po zpevněné cestě a po vběhnutí do lesa přichází prudké stoupání až na dva a půltý kilometr.

Během dalších dvou kilometrů se běží střídavě mírně nahoru a dolů. Pak přichází asi 300m prudšího seběhu, který přejde v mírné klesání až do šestého kilometru. Následuje několik krátkých, ale prudších stoupání končí těsně před sedmým kilometrem.

Poslední tři kilometry do cíle se běží jen skopce. Za osmým kilometrem po výběhu z lesa se závodníci vrací zpět po stejné trase, kterou po startu vybíhali do lesa.

Cílová rovinka začíná odbočení doleva v místě startu (pod kostelem) a vede na hřiště, kde je cíl. Posledních 50m se běží po hřišti za bouřlivého povzbuzování diváků.

TRASA ZÁVODU

VÝŠKOVÝ PROFIL TRATĚ

FOTOGRAFIE Z TRATI

Kontakt

Švihel Miroslav

Slopne 143

763 23 Slopné

+420 776 370 275

slopenska10@seznam.cz

Copyright

© 2023 | Slopenská desítka

Vybraní sponzoři